52,5 kWp On Grid Güneş Enerjisi Santrali

52 kWp Güneş Enerjisi Santrali On Grid Çatı Tipi GES Uygulaması

Güneş enerjisi santrali projemizi şöyle bir inceleyecek olursak; şebekeye satışlı on grid sistemimizde; Growatt MAC50KTL ile kurulan güneş enerji santralinde Lexron marka 395Wp gücünde perc monokristal güneş paneli tercih edilmiştir. İşletmenin çatısına kurulan güneş enerjisi sistemi elektrik giderini sıfırlama amacındadır. Antalya ilinde kurulan güneş enerjisi santrali, çatısına güneş enerjisi sistemi yaptırmak isteyenlerin adresi haline gelen firmamız tarafından mühendislik hizmetleri dahil anahtar teslim yapılmıştır.

Özenle seçilerek kaliteli malzeme ve işçilik ile yapılan güneş enerjisi santralindeki güneş panellerinin 10 yıl fabrika garantisi ve 25 yıl verimlilik garantisi bulunmaktadır. Yani her yıl yüzde bir (%1) verim kaybı olduğunu düşünürsek 25 yıl sonunda güneş panellerimizin yüzde yetmişbeş (%75) verimle çalışacağını söyleyebiliriz. Bu da güneş paneli yatırımcıları için önemli bir özelliktir. İnverterın doğru seçiminde ise genel anlamda hareketli parçalar olmadığı için çok fazla arıza gözlemlenmemektedir. O yüzden şebekeye satışlı güneş enerjisi santrali (on grid)akülü sistemler (offgrid) gibi bakım maliyeti olmayan ve değişken parçası olmayan sistemdir diyebiliriz.

Şebekeye satışlı güneş enerjisi santrali sistemlerinde bakım maliyeti neredeyse sıfıra yakındır. Yalnızca düzenli aralıklarla panel üzerindeki biriken tozları temizlemek gerektiği için yıkama gerekmektedir. Yapılan bu işlem performans olarak elektrik üretimi artıracağı gibi kazanç olarak da fayda sağlayacaktır. Doğru açı ve doğru eğimde üretimi etkileyen faktörlerdendir.

Çatı tipi güneş enerjisi santralleri arazi uygulamalı sistemler gibi rahat konumlandırılamadığı için çatıya uygun ve en doğru şekilde montajı yapılmaktadır. Diğer en önemli hususlardan biri ise gölgelenmedir. Gölgelenmenin iyi hesap edilmesi gerekli analizlerin montaj öncesinde farklı zamanlarda yapılması gerekmektedir. İyi analiz yapılmayan gölge düşümlerinde güneş enerjisi santraliniz ciddi anlamda olumsuz etkilenebilir, ürettiğiniz elektrikten gelir elde ederken zarara uğrayabilirsiniz.

Aşağıda resimlerini gördüğünüz güneş enerjisi santralinde gölge düşümleri hesaplanmış ve çatıya göre eğim, açı ayarlanarak montajı yapılmış çatı tipi güneş enerji santralidir. Çatıya göre eğim ve açı doğrultusunda gölgelenme (iz düşümü) hesapları yapılarak kurulan sistemin yıllık üretilmesi planlanan enerji miktarı  84052 kWh’dır.

Siz de işletmenize güneş enerjisi santrali için yatırım yapmak isterseniz profesyonel ekibimizle görüşüp ücretsiz bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz. Sayfamızın iletişim bölümünden bizlere ulaşabilir yada bize numaranızı bırakırsanız ekibimiz sizlere en kısa sürede dönüş sağlayacaktır.

Müşteri

Kurulu Güç

Lokasyon

Tarih

Market - Ticari İşletme

52.535 W

Kepez - Antalya

10.09.2020